IQ Camoda Cevaplıyor
IQ Camoda Cevaplıyor
Deceuninck Grubu'nun uluslararası gücünü arkasına alan Türkiye’de ilk kurumsal cam balkon markası.
Cam Balkon Sistemi Nedir?


Cam Balkon Fiyatları Nasıl Hesaplanır?


Cam balkon fiyatı için, uygulanacak yerin en ölçüsü ile boy ölçüsü çarpılarak alanın m² ölçüsü bulunur. Alınan m² birim fiyatı ile çıkan sonuç çarpılarak ortalama bir maliyet elde edilmiş olur. Uygulama yapılacak alanın metrekaresini hesaplamak için şu örneği kullanabilirsiniz: Yapılacak alanın eni 4 metre, yüksekliği ise 2 metre olursa cam balkonuzun metrekaresi: 4 x 2 = 8 m² olacaktır.

Hareketli Küpeşte Nedir? Nerelerde Kullanılır?


Cam Balkon Nasıl Seçilmeli?


Evinize cam balkon yaptırırken gözetilmesi gereken en önemli faktör uygulanacak alanın yapısal özellikleridir. Uygulanacak alanın ölçüsü, konumu, uygulama yaptıracak kişinin kullanım tercihine göre katlamalı yada sürme ürünler tercih edilebilir. Tercih edilen sistemin yapısına göre ise tek camlı veya çift camlı olarak uygulanabilir. Ayrıca güvenliği arttırmak amacıyla temperli cam seçeneği de bulunur.

Isıcamlı Cam Balkon Kullanımının Faydaları Nelerdir?


Cam Balkon ve Sürme Sistemlerde Kullanılan Alüminyumun İçerisinde Hurda Malzeme Mevcut Mu?


Alüminyum malzemelerimizin hiç birinde hurda malzeme kullanılmamaktadır. Ürünlerimiz termiği yüksek alüminyumdan üretilmektedir.

Cam Balkon ve Sürme Sistemlerde Kullanılan Plastik Aksesuarlar Ne Tür Bir Plastikten Üretilmektedir?


Cam balkon ve sürme sistemlerimizde kullanılan plastik aksamların hepsi Polyamid malzemesinden üretilmektedir.

Sürme Cam Balkon Nedir? Özellikleri Nelerdir?


Cam Balkon ve Sürme Sistemlerde Kullanılan Cam Kalınlıkları Nelerdir?


Cam balkon ve sürme sistemlerde tek cam ve çift cam kullanımı mevcuttur. Kullanılan sisteme göre değişmek ile beraber tek cam kalınlığı 8 mm ve 10 mm’dir, çift camlar iser 4+12+4, 4+16+4, 4+22+4 olarak mevcuttur. Sistmelerimiz de Şişe Cam bayilerinde üretilen camların kullanımı tavsiye etmekteyiz. Piyasa da bulunan ithal camın kullanımı tavsiye etmiyoruz. Sistemlerimiz de kullanılan bütün camlar temperli olmalıdır Bayilerimizden özellikle çift camlı sistemlerde kullanılan camlar için Şişe Cam sertifikalarınızı istemeyi unutmayın.

Nem ve Terleme Nedir?


Günlük yaşantımıza rutubet (nem) olarak adlandırdığımız olay, havanın içinde buhar halinde bulunan sudur. Hava her sıcaklıkta belli bir miktar suyu buhar olarak yoğuşur ve terleme meydana gelir. Havanın belli sıcaklıkta tutabileceği maksimum buhar miktarına doyma noktası denir.

Terlemeyi Nasıl Önlenir?


Mutfakta pişirmenin sebep olduğu su buharı, aspiratör ve baca yolu ile giderilmelidir. Balkonda çamaşır kurutulmamamlı kurutulacaksa cam balkon sisteminin bir kanadı açık bırakılmalı. Balkonlarda ısıtıcı sistemleri kullanılmamalı. Balkonda fazla miktarda çiçek varsa havalandırma süresi artırılmalıdır. Camlar ve döşemeler ıslak bezle temizlenirken, silinen yerler kuruyana kadar ev havalandırılmalıdır.

Bina İçinde Nem Üreten Kaynaklar Nelerdir?


Yapılarda en önemli nem üretimi, yaşama fonksiyonlarının çeşitliliğinden doğmaktadır. Yemek pişirme, çamaşır yıkama, çamaşır kurutma, döşemelerin silinmesi, camların silinmesi, su ısıtma, ütü yapma, çiçekleri sulama vs. nem üreten kaynaklardır.

Ürünlerinizin Garantisi Var Mı?


Ürünlerimizde 2 yıl süre ile malzeme ve sistem garantisi mevcuttur.

Ürünlerinize Montaj Sonrası Ücretsiz / Ücretli Servis Hizmeti Var Mı?


Ürünlerimize garanti süresi boyunca (kullanıcı kaynaklı oluşabilecek arızalar hariç) ücretsiz, garanti sonrasında ise ücretli servis hizmetimiz vardır.

Ürünlerinizde Jaluzi Kullanım İmkanı Var Mı?


Ürünlerimizin çift camlı olanlarında cam ara boşluğuna uygun olarak jaluzi kullanım imkanı bulunmaktadır.

Katlanır Cam Balkon Sistemlerinizde Kollu Kilit Kullanım İmkanı Var Mı?


Katlanır cam balkon sistemlerimizin tümünde kollu kilit kullanılabilmektedir.

Gölgelendirme Amaçlı Ürünleriniz Var Mı?


Ürünlerimiz arasında yer alan Dış Mekan Perde Sistemi gölgelendirme sistemi olarak kullanılmaktadır

Neden Cam Aralarında Alüminyum Kapak Kullanılmalı?


Yumuşak PVC den yapılan malzeme kullanıldığın da zaman içinde güneş ışınlarının etkisinden dolayı zamanla kahverengi olmakta ve kırılmakta. Ara kapakların birbiri içerisine geçme özelliği ile rüzgara karşı direnç ve hava sızdırmazlık özelliği arttırılmıştır.

Sistemler Su Alır Mı?


Gerekli su tahliye kanalları açıkldığı taktirde ray içerisine girebilecek su bu kanallar vasıtasıyla dışarı tahliye edilecektir. Unutulmamalıdır ki hiçbir balkon camlama ürünü %100 su geçirmez özellikte değildir.

Sistemler Hava Geçirir Mi?


Sistemlerimiz de sadece fırça conta, sadece tpv conta veya hem fırça conta hem tpv conta kullanarak hava geçişi büyük oranda azaltılmıştır. Unutulmamalıdır ki hiçbir balkon camlama ürünü %100 hava geçirmez özellikte değildir.

Ürünlerinizin Kullanım Alanları Nerelerdir?


Geçişin öncelikli olduğu giriş katlarında ve iç mekanlarda sürme serilerimizin kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bunula birlikte katlanır serilerimizi de giriş katlarında ve iç mekanlarda kullanabilirsiniz. Üst katlara çıkıldıkça katlanır seri ürünlerimizin kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Ürünleriniz Açılı Uygulamalar İçin Uygun Mu?


Katlanır seri ürünlerimiz ile 90 ile 270 arasındaki açılarda uygulama yapılabilmektedir. Sürme seri ürünlerimiz ile 90 ve 270 derecelerdeki açılarda uygulama yapılabilmektedir.

Kafe ve Restaurantlar İçin Farklı Bir Ürününüz Var Mı?


Kafe ve restoranlarda kullanılabilecek hareketli küpeşte (giyotin) ürünümüz bulunmaktadır. Kanatların düşey çalışma özelliğinden dolayı uygulama alanlarında yer kaybı en aza indirilmiştir.