IQ Camoda Antworten
IQ Camoda Antworten
Deceuninck Grubu'nun uluslararası gücünü arkasına alan Türkiye’de ilk kurumsal cam balkon markası.
Was ist ein Glasbalkonsystem?


Wie werden die Preise für Glasbalkone berechnet?


Cam balkon fiyatı için, uygulanacak yerin en ölçüsü ile boy ölçüsü çarpılarak alanın m² ölçüsü bulunur. Alınan m² birim fiyatı ile çıkan sonuç çarpılarak ortalama bir maliyet elde edilmiş olur. Uygulama yapılacak alanın metrekaresini hesaplamak için şu örneği kullanabilirsiniz: Yapılacak alanın eni 4 metre, yüksekliği ise 2 metre olursa cam balkonuzun metrekaresi: 4 x 2 = 8 m² olacaktır.

Was ist eine bewegliche Brüstung? Wo wird es verwendet?


Wie sollte ein Glasbalkon gewählt werden?


Der wichtigste Faktor, der bei einem Glasbalkon für Ihr Zuhause zu berücksichtigen ist, sind die baulichen Gegebenheiten des anzuwendenden Bereichs. Je nach Größe und Lage der zu applizierenden Fläche und den Nutzungspräferenzen der zu applizierenden Person können Falt- oder Schiebeprodukte bevorzugt werden. Je nach Aufbau des bevorzugten Systems kann es als Einfachverglasung oder Doppelverglasung eingesetzt werden. Zur Erhöhung der Sicherheit gibt es auch die Option aus gehärtetem Glas.

Was sind die Vorteile der Verwendung von Glasbalkonen mit Isolierglas?


Gibt es Abfallmaterial im Aluminium, das in Glasbalkon- und Schiebesystemen verwendet wird?


Alüminyum malzemelerimizin hiç birinde hurda malzeme kullanılmamaktadır. Ürünlerimiz termiği yüksek alüminyumdan üretilmektedir.

Welche Art von Kunststoff werden in Glasbalkon- und Schiebesystemen aus Kunststoff hergestellt?


Cam balkon ve sürme sistemlerimizde kullanılan plastik aksamların hepsi Polyamid malzemesinden üretilmektedir.

Was ist ein Glasschiebebalkon? Was sind seine Eigenschaften?


Welche Glasstärken werden in Glasbalkon- und Schiebesystemen verwendet?


Cam balkon ve sürme sistemlerde tek cam ve çift cam kullanımı mevcuttur. Kullanılan sisteme göre değişmek ile beraber tek cam kalınlığı 8 mm ve 10 mm’dir, çift camlar iser 4+12+4, 4+16+4, 4+22+4 olarak mevcuttur. Sistmelerimiz de Şişe Cam bayilerinde üretilen camların kullanımı tavsiye etmekteyiz. Piyasa da bulunan ithal camın kullanımı tavsiye etmiyoruz. Sistemlerimiz de kullanılan bütün camlar temperli olmalıdır Bayilerimizden özellikle çift camlı sistemlerde kullanılan camlar için Şişe Cam sertifikalarınızı istemeyi unutmayın.

Was ist Feuchtigkeit und Ausschlag?


Günlük yaşantımıza rutubet (nem) olarak adlandırdığımız olay, havanın içinde buhar halinde bulunan sudur. Hava her sıcaklıkta belli bir miktar suyu buhar olarak yoğuşur ve terleme meydana gelir. Havanın belli sıcaklıkta tutabileceği maksimum buhar miktarına doyma noktası denir.

Wie verhindert man Ausschlag?


Mutfakta pişirmenin sebep olduğu su buharı, aspiratör ve baca yolu ile giderilmelidir. Balkonda çamaşır kurutulmamamlı kurutulacaksa cam balkon sisteminin bir kanadı açık bırakılmalı. Balkonlarda ısıtıcı sistemleri kullanılmamalı. Balkonda fazla miktarda çiçek varsa havalandırma süresi artırılmalıdır. Camlar ve döşemeler ıslak bezle temizlenirken, silinen yerler kuruyana kadar ev havalandırılmalıdır.

Was sind die Quellen, die Feuchtigkeit im Gebäude erzeugen?


Yapılarda en önemli nem üretimi, yaşama fonksiyonlarının çeşitliliğinden doğmaktadır. Yemek pişirme, çamaşır yıkama, çamaşır kurutma, döşemelerin silinmesi, camların silinmesi, su ısıtma, ütü yapma, çiçekleri sulama vs. nem üreten kaynaklardır.

Verfügen Ihre Produkte über eine Garantie?


Ürünlerimizde 2 yıl süre ile malzeme ve sistem garantisi mevcuttur.

Gibt es für Ihre Produkte nach der Installation einen kostenlosen/kostenpflichtigen Service?


Ürünlerimize garanti süresi boyunca (kullanıcı kaynaklı oluşabilecek arızalar hariç) ücretsiz, garanti sonrasında ise ücretli servis hizmetimiz vardır.

Besteht die Möglichkeit, Jalousien in Ihren Produkten zu verwenden?


Ürünlerimizin çift camlı olanlarında cam ara boşluğuna uygun olarak jaluzi kullanım imkanı bulunmaktadır.

Besteht die Möglichkeit, in Ihren faltbaren Glasbalkonsystemen ein Griffschloss zu verwenden?


Katlanır cam balkon sistemlerimizin tümünde kollu kilit kullanılabilmektedir.

Haben Sie Produkte zur Beschattung?


Ürünlerimiz arasında yer alan Dış Mekan Perde Sistemi gölgelendirme sistemi olarak kullanılmaktadır

Warum muss zwischen Glas Aluminiumabdeckung verwendet werden?


Yumuşak PVC den yapılan malzeme kullanıldığın da zaman içinde güneş ışınlarının etkisinden dolayı zamanla kahverengi olmakta ve kırılmakta. Ara kapakların birbiri içerisine geçme özelliği ile rüzgara karşı direnç ve hava sızdırmazlık özelliği arttırılmıştır.

Nehmen die Systeme Wasser auf?


Gerekli su tahliye kanalları açıkldığı taktirde ray içerisine girebilecek su bu kanallar vasıtasıyla dışarı tahliye edilecektir. Unutulmamalıdır ki hiçbir balkon camlama ürünü %100 su geçirmez özellikte değildir.

Sind die Systeme luftdurchlässig?


Sistemlerimiz de sadece fırça conta, sadece tpv conta veya hem fırça conta hem tpv conta kullanarak hava geçişi büyük oranda azaltılmıştır. Unutulmamalıdır ki hiçbir balkon camlama ürünü %100 hava geçirmez özellikte değildir.

Was sind die Anwendungsbereiche Ihrer Produkte?


Geçişin öncelikli olduğu giriş katlarında ve iç mekanlarda sürme serilerimizin kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bunula birlikte katlanır serilerimizi de giriş katlarında ve iç mekanlarda kullanabilirsiniz. Üst katlara çıkıldıkça katlanır seri ürünlerimizin kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Sind Ihre Produkte für abgewinkelte Anwendungen geeignet?


Katlanır seri ürünlerimiz ile 90 ile 270 arasındaki açılarda uygulama yapılabilmektedir. Sürme seri ürünlerimiz ile 90 ve 270 derecelerdeki açılarda uygulama yapılabilmektedir.

Haben Sie ein anderes Produkt für Cafés und Restaurants?


Kafe ve restoranlarda kullanılabilecek hareketli küpeşte (giyotin) ürünümüz bulunmaktadır. Kanatların düşey çalışma özelliğinden dolayı uygulama alanlarında yer kaybı en aza indirilmiştir.